FOTOD | Vikerkaar, naer ja vesi: Tartus peeti maha üks korralik jõepidu

 (1)

Täna peeti Tartus Emajõe Festivali. Traditsiooniline jõepidu on suunatud eelkõige paadi- ja laevainimestele, aga nii maal kui veel osa saama on oodatud kõik huvilised - selleks päevaks avasid oma uksed Jõe paadisadam, Karlova sadam ja Rebase paadisadam.

Festival algas kesklinnas kell 9.00 kalapüügivõistlusega Heade Võtete Jõgi, keskpäeval alustas sukeldumisklubi Maremark jõe koristustalguid.

Linnapea avab festivali kell 13.00 Autovabaduse puiesteel. Turuhoones valmistatakse samal ajal kalast kulinaarseid teoseid ja toimuvad põnevad töötoad. Aktiivsetele paadiomanikele algavad Jõepokker ja Jõeorienteerumine ning linnarahvas saab teha kaasa Tuhat Aastat Tagasi-sõite, mis viivad neid muistse laevaga Turm allavoolu külla viikingikülla.

Kell 16.00 algas laeval Hilara turuhoone juures Keskkonnatund, kus jõest kui ökosüsteemist räägivad ökoloog Virve Sõber ja supilinlane Asko Tamme.

Kell 18.00 olid kõik jõehundid-paadi- ja laevaomanikud oodatud Ropka sadamasse, et uhkelt pasunakoori Õnn Tuli Õuele saatel Jõeparaadil läbi Tartu linna sõita. Kombe kohaselt auhinnatakse silmapaistvaimaid osalevaid aluseid.

20.00 õhtul alustas Emajõe vabaujulas kontserti Audru Jõelaevanduse Punt ja soovijad on lahkesti kutsutud kaasa laulma. Tund hiljem, kell 21.00 annab Turuhoone kailt otsad festivali Luulelaev Kristiina Ehini ja Silver Sepaga. Viimase sündmusena saab ainulaadses purjeta-sisse-kinos Karlova Sadamas vaadata filmi paadist lahkumata - Emajõele üles seatud ekraanil linastub "Vanamehe film".