FOTOD: Viljandi Folgi 2. päeva tähtesinejatena võlusid publikut Afganistani neiud, kes musitseerivad oma maa laste nimel

 (25)
Viljandi Folk 2016 reede
Viljandi Folk 2016 reedeFoto: Viktor Tund

Viljandi folgi teise päeva staarid ehk kollektiiv Dasta-e-Azada saabus rahva ette otse Afganistanist – riigist, kus veel üsna hiljuti oli suurem osa musitseerimisest üleüldse keelatud.

Bändi moodustavad neiud õpivad 2010. aastal loodud Afganistani rahvuslikus muusikainstituudis, mis pakub võrdset õppimisvõimalust nii poistele kui tüdrukutele ning muusikalist pelgupaika lastele, kes on saatuse tahtel vanemlikust hoolest ilma jäänud või pärinevad väga vaestest peredest.

Dasta-e-Azada viis tüdrukut on julged teenäitajad, kes julgevad kinnise ühiskonna kammitsatele vastu astuda ja mängida südamest tulevat muusikat, olgu selleks siis Afganistani rahvamuusika või läänepärasem looming. Sest just muusika aitab maailma paremaks teha.

Dasta-E-Azada muusikud tõi Eesti publikuni MTÜ Mondo arengukoostöö teavitusprojekti raames, mida rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Kogu piletitulu suunatakse Afganistani Jalalabadi provintsis asuva tüdrukutekooli Fatima Zahra toetuseks.