IMELISED FOTOD: Tõrvas toimus paduvihmale vaatamata müstiline festival Tõrva Loits 2013

 (35)
Tõrva loits
Tõrva loitsFoto: Andres Putting

Eile kell 20 algas Tõrvas Veskijärve veerel selle suve suurim tule- , vee- ja muusika vabaõhu-vaatemäng Tõrva Loits, mille keskmes oli Mart Kolditsa lavastatud etendus "The Greatest Hits of Kalevipoeg", mis - nagu nimigi ütleb - tõi vaatajateni parimad palad meie rahvuseeposest.

Etendusel tegid kaasa Tanel Padar & The Sun, Tõrva neidudekoor, Päär Pärenson ning lisaks veel 300 tantsijat ja 200 koorilauljat. Etenduse ühesk silmapaistvamaks elemendiks olid maailma suurimad kollased trummid. Loitsu koreograafia on sättinud Märt Agu, muusikaline pool on jäetud Reigo Ahvena õlule.

Seotud lood:

Lavastust "soojendasid" Jaan Tätte ja ansambel Udupasun.

Loitsu tänavune põhietendus on korraldajate sõnul mõneti märgilise tähendusega - nimelt on kohamuistendites levinud lugu, et just Tõrva oli koht, mida Kalevite kange poeg mitmel korral väisas.

Traditsiooniline Tõrva Loits oli tänavu vahetanud asukohta - varasemalt on üritus toimunud Tõrva gümnaasiumi staadionil.

LOE LISAKS: Tõrva Loits tuleb seekord festivalina ja FOTOUUDIS: Edgar Savisaar koos nõunikuga trotsis vihma ning väisas selle suve suurimat loitsuetendust