Oled nõus? Vaata, kes valiti tänavuse Eesti filmi- ja teleauhinnade konkursi nominentideks!


Oled nõus? Vaata, kes valiti tänavuse Eesti filmi- ja teleauhinnade konkursi nominentideks!
Foto: Karl-Eerik Pink

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2020 gala toimub 3. septembril Alexela Kontserdimajas, mida filmi- ja telehuvilised saavad jälgida ETV ja ETV2 vahendusel.

Filmi- ja teležürii valis nominendid välja 213 konkursile esitatud töö ja tegija hulgast.

EFTA 2020 nominendid:
FILMIKATEGOORIAD
Parim mängufilm
❖ “Johannes Pääsukese tõeline elu” (Režissöör: Hardi Volmer)
❖ “Skandinaavia vaikus” (Režissöör: Martti Helde)
❖ “Tõde ja õigus” (Režissöör: Tanel Toom)

Parim dokumentaalfilm
❖ “Aasta täis draamat” (Režissöör: Marta Pulk)
❖ “Ott Tänak – The Movie” (Režissöör: Tarvo Mölder)
❖ “Surematu” (Režissöör: Ksenija Ohhapkina)

Parim animafilm
❖ “Orpheus” (Režissöör: Priit Tender)
❖ “Toomas teispool metsikute huntide orgu” (Režissöör: Chintis Lundgren)
❖ “Vanamehe film” (Režissöörid: Mikk Mägi, Oskar Lehemaa)

Parim lühifilm
❖ “Karv” (Režissöör: Oskar Lehemaa)
❖ “Uued algused” (Režissöör: Tanno Mee)
❖ “Virago” (Režissöör: Kerli Kirch Schneider)

Parim naisnäitleja
❖ Ester Kuntu (“Tõde ja õigus”)
❖ Kersti Heinloo (“Kiirtee põrgusse”)
❖ Rea Lest (“Skandinaavia vaikus”)

Parim meesnäitleja
❖ Priit Loog (“Tõde ja õigus”)
❖ Priit Võigemast (“Tõde ja õigus”)
❖ Sten Karpov (“Karv”)

Seotud lood:

Parim režissöör
❖ Marta Pulk (“Aasta täis draamat”)
❖ Oskar Lehemaa (“Karv”)
❖ Tanel Toom (“Tõde ja õigus”)

Parim stsenarist
❖ Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Peeter Ritso (“Vanamehe film”)
❖ Nathaniel Price & Martti Helde (“Skandinaavia vaikus”)
❖ Tanel Toom (“Tõde ja õigus”)

Parim operaator
❖ Erik Põllumaa & Sten-Johan Lill (“Skandinaavia vaikus”)
❖ Mattias Veermets (“Süda Sõrve sääres”)
❖ Rein Kotov (“Tõde ja õigus”)

Parim helilooja
❖ Jakob Juhkam (“Aasta täis draamat”)
❖ Mick Pedaja (“Skandinaavia vaikus”)
❖ Sten-Olle Moldau, Lauri Kadalipp (“Vanamehe film”)

Parim filmikunstnik
❖ Jaagup Roomet (“Tõde ja õigus”)
❖ Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar (“Vanamehe film”)
❖ Triin Valvas (“Karv”)

Parim helirežissöör
❖ Aleksandra Koel, Markus Andreas (“Karv”)
❖ Matis Rei (“Skandinaavia vaikus”)
❖ Tanel Kadalipp (“Vanamehe film”)

Parim monteerija
❖ Hendrik Mägar (“Aasta täis draamat”)
❖ Hermes Brambat (“Ott Tänak – The Movie”)
❖ Oskar Lehemaa (“Vanamehe film”)

Parim kostüümikunstnik
❖ Anna-Liisa Liiver (“Skandinaavia vaikus”)
❖ Kristiina Ago (“Tõde ja õigus”)
❖ Mart Sander (“Kõhedad muinaslood”)

TELEKATEGOORIAD
Parim teleseriaal
❖ “Alo” (Kanal 2)
❖ “Kättemaksukontor” (TV3)
❖ “Lahutus Eesti moodi” (ETV)
❖ “Reetur” (Elisa)
❖ “Õnne 13” (ETV)

Parim tõsielusaade
❖ “Kaks kanget Sovetistanis” (TV3)
❖ “Rahvusülikooli sajand” (ETV)
❖ “Rakett 69” (ETV)
❖ “Roaldi retked” (Kanal2)
❖ “Üle noatera” (Elisa)

Parim reality-show
❖ “Eesti selgeltnägijate tuleproov” (TV3)
❖ “Rannamaja” (TV3)
❖ “Suunamudijate meistriklass” (Kanal2)
❖ “Tõelised kangelased” (Kanal2)
❖ “Üle parda” (ETV)

Parim päevakajasaade
❖ “Aktuaalne kaamera” (ETV)
❖ “Esimene stuudio” (ETV)
❖ “Laser” (TV3)
❖ “Ma pääsesin Estonia katastroofist” (TV3)
❖ “Reporter” (Kanal2)

Parim meelelahutussaade
❖ “Hommik Anuga” (ETV)
❖ “Kaks kanget Sovetistanis” (TV3)
❖ “Meie aasta Aafrikas” (Kanal2)
❖ “Rakett 69” (ETV)
❖ “Ringvaade” (ETV)

Parim uus saade
❖ “Joel Ostrati suur õhtusöök” (TV3)
❖ “Laser” (TV3)
❖ “Roaldi retked” (Kanal2)
❖ “Üle noatera” (Elisa)
❖ “Üle parda” (ETV)

Parim erisaade
❖ “Eesti laul 2019” (ETV)
❖ “Kaks kanget. Suur aastavahetusshow” (TV3)
❖ “Eesti Muusikaauhinnad” (Kanal2)
❖ “Laulu- ja tantsupidu 2019 „Minu arm“” (ETV)
❖ “Viljandi folk ülekanne 2019” (Inspira)

Parim ajakirjanduslik lugu
❖ “Biolisand” (Laser, TV3)
❖ “Jane Paberiti lood” (Taavi Eilat, Pealtnägija, ETV)
❖ “Kagu-Eesti tormi kajastus” (Mirjam Mõttus, ETV)
❖ “Päriselu lood: Globalistid või natsid” (Elo Mõttus, Kanal2)
❖ “Vihkav Eesti” (Eeva Esse, Kanal2)

Parim intervjueerija
❖ Andres Kuusk (Esimene stuudio, ETV)
❖ Marii Karell (Laser, TV3)
❖ Marko Reikop (Intervjuu president Kersti Kaljulaidiga, ETV)
❖ Roald Johannson (Roaldi nädal, Kanal2)
❖ Taavi Libe (Seitsmesed: Duubel, TV3)

Parim meelelahutussaate juht
❖ Grete Lõbu & Marko Reikop (Ringvaade, ETV)
❖ Kristjan Jõekalda & Teet Margna (Kaks kanget LIVE, TV3)
❖ Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool (Õhtu!, Kanal2)
❖ Tõnis Niinemets (EFTA gala, ETV)
❖ Tuuli Roosma (Meie aasta Aafrikas, Kanal2)

Parim sarjanäitleja
❖ Helgi Sallo (Õnne 13, ETV)
❖ Liina Vahtrik & Jan Uuspõld (Lahutus Eesti moodi, ETV)
❖ Pääru Oja (Lõks, TV3)
❖ Tambet Tuisk (Reetur, Elisa)
❖ Tõnis Niinemets (Alo, Kanal2)

Parim reporter
❖ Eda-Liis Kann (Reporter, Kanal2)
❖ Jüri Muttika (Ringvaade, ETV)
❖ Marek Lindmaa (Sotid selgeks, TV3)
❖ Marian Võsumets (Reporter, Kanal2)
❖ Tarmo Tiisler (ETV)

Aasta sisulooja
❖ Ivar Vigla (Kanal2)
❖ Kai Väärtnõu (ETV)
❖ Martin Algus (Elisa)
❖ Mihkel Ulman (TV3)
❖ Piret Eero (ETV)

Aasta vormilooja
❖ Andres Lepasar (ETV)
❖ Anna Stepanova (TV3)
❖ Ergo Kuld (Elisa)
❖ Indrek Simm (TV3)
❖ Marianne Kõrver (Kanal2)