RETROGALERII: Dušimärg Reet Oja, jäätist limpsiv Maire Aunaste, pesuväel kaunitarid...ehk vallatu ÖöTV!

 (57)
ETV 60.juubel!
Öö TV
Öö TVFoto: Ülo Josing, ERR

1989. aasta tõi ETV ekraanile omamoodi sensatsiooni — eetrikäiku alustas saatesari “Öö TV”, mis lausa rabas oma julguse ja salapäraselt vallatu programmiga. Juba programmi alguses ilutsev saatepea oli paljulubav — dušimärg Reet Oja, jäätist limpsiv Maire Aunaste ja kelmikate lokkidega Reet Linna… Nüüd paiskas ETV 60.juubeli puhul oma Facebooki ülivinge retrogalerii!

Teemade ampluaa oli lai ning staaride paraad, kes saatest läbi käis, lausa kirjeldamatu. Kohal olid nii lauljad, näitlejad kui ka teised avaliku elu tegelased, hoolimata sellest, et saade valmis hilistel öötundidel. Julge meeskond põimis eetrisse ka killukesi erootikat, mis mõjus varajaste 1990ndate alguses tõelise sensatsioonina — midagi sellist polnud eestimaalased kodumaisest tele-eetrist veel näinud. Just tegemise rõõm ja uudsus oli see, mis toona kannustas, meenutavad asjaosalised.

Saate üks tegijatest, Raul Rebane, meenutab, et “Öö TV” oli parajalt hullumeelne ning see oli oma ajastu saade. Tänapäeval midagi sellist enam korrata ei saaks. “See aeg oli selline, et me olime ise tohutult emotsionaalsed, kõik inimesed olid emotsionaalsed,” kommenteeris Rebane. “Öö TV” tegijate ring oli lai ja muljetavaldav — sinna kuulusid Reet Oja, Reet Linna, Maire Aunaste, Urmas Ott, Vahur Kersna jt, kellest tänaseks on saanud tõelised teletähed.