Inimesed jälgisid melu tänavatelt, kodu- ja kontoriakendelt, barrikaadidelt ning salaja vallutatud äride katustelt. Sel aastal pidid vaatajad leppima aga pooletunnise ooteajaga vahetult peale paraadi algust, sest Black Lives Matter korraldajad nõudsid Toronto Pride korralduskomiteelt erinevaid muudatusi, mis aitaksid tagada politsei vägivalla all kannatavate mustanahaliste kogukonnainimestele paremaid
tingimusi.
Protesti märgiks istuti tänavale maha, esitati oma nõudmised ja paraad peatus. Peale muudatuste vastuvõtmist korraldajate poolt, jätkas tavapäraselt kuumal ja päikesepaistelisel päeval toimunud paraad. Märkimisväärne on ka fakt, et ürituse raames toimunud drag-queenide etteastel, murdsid 73 osalenud drag artisti maailma rekordi kui kõige suurema osalejate hulgaga laval toimunud drag-sõu.
Kuigi üritus oli nagu ikka lõbusa noodiga, siis varjutas pidustusi varemmainitud Orlando tulistamistragöödia, milles hukkunuid, kümned ja kümned paraadil osalenud organisatsioonid omal moel mälestasid. Pealtvaatajate silmis võis hukkunute elude pühitsemiseks korraldatud leinaseisaku ajal näha pisaraid. Võttes arvesse Floridas toimunud katastroofi, oli sel korral politseinikke korda tagamas kordi enam.
Lisaks oli seekord paraadil rohkem vabameelseid inimesi, kes olid kõik riided maha ajanud, et 33 kraadise ilma käes pea viis tundi kestnud paraadil ellu jääda.
Värvikas galerii annab toimunust kirju ülevaate: