VINGE GALERII | Peohundid, kõrvad kikki! Avati uus kuum klubi, mille leidmiseks peab ka veidi vaeva nägema

 (3)
Klubi Uus Laine avapidu
Klubi Uus Laine avapiduFoto: RUUDU. RAHUMARU, Pressimaterjal

Kesk madalhoonestust Balti jaama ja Kalamaja vahelisel piiril, kus asub mitmeid väikseid söögikohti, tattoo-salong, alkoholi- ja pudi-padipoode, avati 8. veebruaril täiesti uus meelelahutuspaik nimega Uus Laine. Nagu muusikakriitik ja melomaan Siim Nestor Eesti Ekspressi veergudel kirjutas, on värske koha eestvedajateks kolmik, kes varem Tallinnas elu sisse puhunud asutustele Punane Maja ja Klubi Laine — Tõnis Hiiesalu, Madis Ligema ja Eerik Nõlvaku. Pundis on neil ka Helina Risti. Selleks, et kohta üles leida, tuleb õiges kohas ja õigel ajal silmi lahti hoida!

Eelpool nimetatud meelelahutusgurud kirjeldavad Uut Lainet mitte kui tavapärast baari või ööklubi, vaid kui social clubi. „Ma ei ole sellele terminile korralikku eesti­keelset vastet veel leidnud, aga kõige lähem ja parem oleks vist sõna „kogudus“," rääkis Ligema Eesti Ekspressile antud intervjuus. "Kui vana­inimestele selgitada, siis see tähendab sisuliselt kultuurimaja,“ muigas ta ja lisas, et see on koht, kus võiks toimuda väitlused, loengud, filminäitamised, džäss, kolmapäeviti viktoriin.

Uue Laine sisustusega on tegelenud kuus disainerit. Klubi plaanitakse lahti hoida kolmapäevast pühapäevani, õhtul kella neljast-viiest kuni kella kaheni öösel, aga võib-olla ka kauem. Erakordne on veel, et Uue Lainel hakkab olema iga kuu eri programmijuht.

Vaata toredat peogaleriid avaõhtust, kust astus läbi ohtralt avaliku elu ja kultuuritegelasi!