Mis on väärtveini retsept?


Mis on väärtveini retsept?

Selle „miljoni dollari küsimuse“ vastus on kindlasti emotsioone tekitav, kirge nakatav ning keelt, riigipiire ja kultuuri ületav. Sealjuures tasub tähele panna, et just mässajatest veinimeistritest saavad elavad legendid!

 Väärtvein on aus peegeldus piirkonnast ja veiniaiast, kust autentsest viina-marjast tehtu pärineb; inimestest, kes on veini valmistanud, ning ajajärgust, kust valminud jook pärineb. Nendel veinidel on päris oma kordumatu lugu, mida pole keegi välja mõelnud. Siin saavad kokku ka raame kompav ja reegleid trotsiv lähenemine ning vankumatu soov teha veini oma uskumuste järgi. Just mässajatest veinimeistritest saavad elavad legendid ja nende veinidest veinimaailma ikoonid.

 Maailma ühe mõjukaima veiniperekonna Antinori Tignanello ́st sai 1970ndatel nende visiitkaart, kui nad üdini traditsioonilises Chianti piirkonnas kõiki reegleid eirates segasid kohaliku viinamarja „kuninga“ Sangiovese „prantslasest“ Cabernet Sauvignon ́iga ning võtsid seal piirkonnas esmakordselt kasutusse tammevaadi. See oli rahvuslik skandaal – tänaseks aga revolutsioon. Imetlust väärib ka Miguel Torrese eestvedamisel viimasel aastakümnel aset leidev Kataloonia, Penedes piirkonna, iidsete viinamarjade otsingute missioon ja nende taaselustamine – kaugemaks eesmärgiks valmistuda kliimamuutusega kaasnevateks väljakutseteks. Märkimisväärne ettevõtmine, et mitte öelda veiniajaloo uus lehekülg ehk tulevik. Richard Juhlin ́i, kõige tundlikuma ninaga šampanjaeksperdi jutust ja raamatutest kõlab mõte, et väärt šampanjal on tema jaoks vaid sellele omane, äratuntav DNA kood. Selle lugemine on aga omaette kunst.

 Saab aga ka lihtsamalt ja lõbusamalt veini nautida, sest väärtvein on teekond, kirjutamata teejuht, seiklus, mille juures on olulisel kohal keskkond ja inimesed, kellega veini nautida. Nii mõnigi lugu saab alguse just klaasist veinist, alati mitte kalleimast. Neid lugusid mäletatakse ja räägitakse edasi ning veinil saab olema hoopis teine, väärtveini mekk.

 ANTINORI

Villa Antinori on perekond Antinori veiniimpeeriumi ajalooline kaubamärk, visiitkaart enam kui 160-s maailma riigis, mille loojaks oli 1928. aastal Niccolò Antinori, tänase perepea Piero Antinori isa. Selles veinis peegeldub nende veinivalmistamise filosoofia: „Meie juurtel ja traditsioonidel on oluline roll, kuid need ei ole kunagi piiranud meie innovaatilisust.“

 TOMMASI

Tommasi perekond on „Famiglie dell´Amarone d´Arte“ ühenduse asutaja liige, kuhu kuuluvad 13 traditsioonilist kohalikku parimat tootjat, kes pühendunud veinide valmistamisele Valpolicella piirkonnas, mille krooniks on kuninglik Amarone, ehk „jumalik nektar“ nagu seda hellitavalt kutsutakse, põhjusega.

 TORRES

Torres on valitud viimastel aastatel 3 korda maailma enimhinnatud veinibrändiks maineka Drinks Internationali poolt. Edu võtmeks on ühtlaselt väärikas valik igale maitsele ja rahakotile.

Ajakirjade Kirjastus