Eestisse naasnud Neeme Kuningas: Venemaal räägib väike inimene kodus üht juttu, aga tööl ta unustab selle ja kummardab ikka võimu

 (22)
NEEME KUNINGAS
NEEME KUNINGASFoto: Kristjan Lepp

Segastel asjaoludel kaotas eelmisel aastal pealavastaja ametikoha Krasnojarski ooperi- ja balletiteatris Neeme Kuningas, kel on 1,5 aastast sel ametiposti rääkida nii mõndagi meie idanaabrite kohta.

"Olen lavastanud eri maades ja nüüd võiksin lisada sinna ka Venemaa kogemuse. Muidugi on Gogol, Dostojevski ja Tšehhov selle ühiskonna silma-kirjalikkuse klassikaks muutnud, aga mul oleks lisada ka oma lugu."

"Eks eestlane on ka silmakirjalik, aga ta ei ole nii võimutruu kui venelane. Kui keegi ajab hullu juttu ja vassib, siis eestlane ei lepi sellega. Venemaal räägib väike inimene kodus üht juttu, aga tööl ta unustab selle ja kummardab ikka võimu," ütles Kroonikale Kuningas.

„Mida võim teeb inimesega ja inimene võimuga, on lavastajale huvitav jälgida. Mul ei ole selget vastust, miks Venemaalt tagasi pidin tulema, aga ju on lihtne lõpetada suhtlemine, kui ei ole enam kasulik."

Loe edasi SIIT.