LUUBI ALL: Näitlejate edetabel! Kui palju pääseb kolleegidega võrreldes Linnateatri lavale kriitikatormi vallandanud Henrik Kalmet?

 (61)
Henrik Kalmet
Henrik KalmetFoto: Tiit Blaat

Kui lugejatel võis tekkida kahtlus, et Tallinna Linnateatri näitleja Henrik Kalmet kritiseeris eilses Postimehes peanäitejuht Elmo Nüganeni, kuna talle ei jätku rolle, siis see ei vasta tõele, selgub Publiku mängukava-uurimusest – tuleb välja, et Kalmet on teatri üks hõivatumaid näitlejaid.

Henrik Kalmet teeb kaasa kokku seitsmes lavastuses; temast rohkem jõuavad lavale vaid Maiken Schmidt, Indrek Ojari ja Kaspar Velberg. Kokku on Linnateatri mängukavas praegu paarkümmend lavastust. Lavajõudude esikümnesse kuuluvad ka Märt Pius, Liis Lass, Andrus Vaarik, Argo Aadli ja Mart Toome. Kalmetil on rollid lavastustes nagu „Macbeth“ (peaosa), „Suveöö unenägu“, „Hiirtest ja inimestest“, „Inimesed, kohad ja asjad“, „Krabat“, „Lantimiskunstnikud“ ja „Melujanu“.

LINNATEATRI NÄITLEJATE TOP:

1. Maiken Schmidt – 8,5*
2. Indrek Ojari – 8
3. Kaspar Velberg – 7,5
4. Henrik Kalmet ja Märt Pius – 7
5. Liis Lass – 6,5
6. Andrus Vaarik, Argo Aadli, Mart Toome, Piret Kalda, Priit Pius - 6
7. Andero Ermel, Andres Raag, Elisabet Reinsalu, Epp Eespäev, Evelin Võigemast, Kristjan Üksküla, Margus Tabor, Mikk Jürjens – 5
8. Alo Kõrve, Hele Kõrve, Kalju Orro, Rain Simmul – 4
9. Anne Reemann, Anu Lamp, Tõnn Lamp – 3,5
10. Allan Noormets ja Külli Teetamm – 3
11. Veiko Tubin ja Helene Vannari – 2

* 0,5 tähistab olukorda, kus kaks näitlejad jagavad omavahel ühte rolli.