Suve kõige menukam lavastus tuleb taas! "Kremli ööbikuid" mängitakse Narvas ka järgmisel aastal

 (6)
Kremli ööbikud esilinastus
Kremli ööbikud esilinastusFoto: Taavi Sepp

Möödunud suve kõige menukam lavastus "Kremli ööbikud" etendub Narvas Kreenholmi manufaktuuris ka järgmisel suvel. Piletid on juba saadaval Piletilevis.

Tänavu augustis esietendus Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”, mis oli selle suve üks suurimaid publikumagneteid. Ilmselt rahva suure huvi tõttu on Tartu Uus Teater otsustanud lavastusega Narva naasta ka järgneval suvel

"Kremli öövikud2 räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest. Peaosalist Jaak Joalat mängib Märt Avandi (Endla). Teistes rollides astuvad üles Saara Kadak (Rakvere Teater), Maria Annus (Vanemuine), Katrin Pärn, Juss Haasma, Tambet Seling (Endla), Janek Joost ja Priit Strandberg (Vanemuine). Muusikavaliku keskmes on Joala Radari perioodi laulud ning neid tõlgendab Robert Linna ansambel Lexsoul Dancemachine. Lavastaja on Robert Annus (Eesti Draamateater), dramaturg Ivar Põllu, kunstnik Ott Kangur (Ugala), kostüümikunstnik Kristiina Põllu ning valguskunstnik Rene Liivamägi (Ugala).

Tartu Uue Teatri sõnul on Kreenholmi tehas kõige õigem paik, kus tuua välja lavastus Jaak Joalast. Kreenholmi manufaktuur asub saarel, Eesti ja Venemaa vahel, seda ümbritseb kuivanud jõesäng, milles voolab kaks korda aastas unustuse jõgi. Kus olekski parem koht, et tuua publikuni lavastus eesti ja nõukogude superstaarist Joalast kui mitte Narvas Joala tänavas, kahe maailma vahel?

Dramaturgi ja Tartu Uue Teatri loomingulise juhi Ivar Põllu sõnul pole see lavastus mitte ainult Jaak Joalast: “See on üldistus tervest plejaadist Eesti muusikutest, omamoodi kremli ööbikutest, kes nõukoguliku meelelahutustööstuse masinavärki töös hoidsid ja kuulsust nautisid.”.