VIDEO | Eilsel teatriauhindade galal aasta kunstniku tiitli teeninud Rosita Raud soovitab eestlastel külastada Vene Teatrit


Teatriauhindade galal aasta kunstniku tiitli pälvinud Rosita Raud on teinud kujundused lavastustele „Sonimine kahele“, „Mees, kes ei teinud mitte midagi“, „Guugelmuugelpunktkomm“ ja „Lumekuninganna“. Kunstniku sõnul on lastelavastused täiskasvanutele mõeldutest keerulisemad, ent see-eest on seal rohkem vabadust eksperimenteerida ja oma fantaasiat rakendada.

Raud rääkis, et tema pereliikmed on juba tüdinud sellest, kuidas ta igasugu träni koju veab. Näiteks kasutas ta "Väikese printsi" kujunduses puust propellerit, mis seisis kaks aastat tema ateljee seinal. "Minu perekonnaliikmed on vahepeal täiesti õuduses, sest minu ateljee on igasuguseid veidraid asju täis," räägib Raud.

Teatrisoovitusena nimetab ta aga Vene Teatri lavastust "Sonimine kahele", mille kujunduse autoriks ta ise on. "See on tõesti väga hea lavastus ja seal on väga suurepärane tõlge. Soovitan tõsiselt, sest te saate elamuse," ütleb kunstnik.