VIDEO | Katsealune Alissija Elisabet Jevtjukova, kes peab aasta jooksul ära vaatama kõik uuslavastused: sunnin end teatrit armastama


Kinoteater käivitas sügisel otsingu, et leida teatrikauge inimene, kes vaataks hooaja jooksul ära kõik Eesti professionaalsete teatrite uuslavastused. Valituks osutus Alissija Elisabet Jevtjukova, kes enne eksperimenti oli 21 eluaasta jooksul vaid üht etendust. Nüüd on naine kolme kuu jooksul käinud vaatamas üle 40 erineva lavastuse. Suurem osa on veel ees.

Mõistagi oli Alissija kohal ka eilsel teatriauhindade galal. "Üritasin nägusid meelde jätta ja vaadata, keda tasub hiljem jälgida," rääkis Jevtjukova. Üritusel oli tema sõnul väga positiivne atmosfäär. Küsimusele, kas tal nii rohkest teatrivaatamisest kõrini ei saa, vastas naine, et kõik on tahtejõu küsimus. "Ma sunnin end teatrit armastama," naeris Jevtjukova. "Nii on lihtsam elada."

Lisaks nimetas ta ka lavastusi, mis talle senimaani enim on meeldinud ning soovitas kõigil tutvuda ka Kinoteatri eksperimendi blogiga, kus ta lavastuste kohta oma muljeid jagab.