VIDEOTEADE | Oled täielik teatrivõhik? Vaata ära kõik järgmise aasta uued teatritükid ja Kinoteater maksab Sulle palka!


Kinoteater otsib teatrivõhikut, kellel lasta eksperimendi korras aasta jooksul ära vaadata kõik uued Eesti teatritükid ja nende kohta arvamust avaldada, makstes selle eest kultuuritöötaja miinimumpalka.

Veidi aega tagasi lõppes Kinoteatri konkurss leidmaks inimest, kes ei ole kunagi teatris käinud. Kuna latt osutus kõrgeks, siis pikendatakse tähtaega kuni 15. novembrini ja lubatakse tööotsijal olla "paaril korral, näiteks klassiekskursiooniga" varem teatris käinud. "Meie eesmärk ei ole niivõrd leida täiesti kultuurikauget inimest, kuivõrd väga vähese teatrikogemusega inimest," selgitas projekti üks algatajaid Paavo Piik.

"Arvesse läheb kõik, mis eesti teatri repertuaaris on - lasteteater, suveteater, sõnateater, visuaalne teater, psühholoogiline teater, tantsuteater. Eestis on väga palju teatrit! Mida arvab neist aga täiesti tavaline inimene? Seda me tahamegi teada," ütleb Kinoteatris tegev Henrik Kalmet. "Nii et kui sa oled teatrikauge inimene, kelle senised käigud nendesse majadesse võib üles lugeda ühe käe sõrmedel ja kellele meeldivad hullud väljakutsed, siis tule ja kandideeri Kinoteatrisse tööle!"

Seotud lood:

Eksperimendiga tahavad Kinoteatri tegijad anda kõrvalpilgu Eesti teatrifenomenile ning avada teatri tegijate, kriitikute ja vaatajate vahelisi suhteid. Katsetusest sünnib dokumentaalfilm.

Kandideerima otsitakse inimesi, kes on täiesti teatrikauged, vanuses 18-35, oma arvamusega, ei karda kaamerat, kuid armastavad hulle väljakutseid. Tähtaeg on 15. november.

Anna endast teada SIIN.