OTSEÜLEKANNE DELFIS: Mängufännid, kogunege! Täna õhtul saab alguse üle-eestiline võrgupidu interLAN

 (3)
Arvutimängurid
ArvutimänguridFoto: Chase N

Täna Viljandi kutseõppekeskuse tehnomajas algav üle-eestiline võrgupidu interLAN loob videomänguhuvilistele noortele võimaluse üksteisele oma oskuseid demonstreerida. Reedest kuni pühapäevani kestev võrgupidu omab nii suurt populaarsust, et sündmusest võtab osa maksimumarv osalejaid, 200 noort üle terve Vabariigi. Sealjuures tasub ära märkida, et soovijaid oli märgatavalt rohkem. Ekraanide ette võib koguneda täna õhtul kella 7-8 ajal.

Korraldajad on andnud endast maksimumi, loomaks mänguritele üle aegade parimad tingimused. Kõik on organiseeritud ja valmis, puudu on veel ainult osalejad, kes annavad juubelipeole just sellise näo, nagu nemad ise on.

Omavahel asutakse rinda pistma mängudes League of Legends (LOL) ja Counter Strike: Global Offensive (CS:GO). Nendes mängudes toimuvad turniiripõhised võistlused, mille võitjatele on peo toetajad välja pannud 1800€ suuruse auhinnafondi.


InterLAN on Viljandi Kutseõppekeskuse arvutite ja arvutivõrkude erialal õppivate noorte poolt algatatud võrgupidude sari. Esimest võrgupidu külastas 38 osalejat, teisel korral oli külastajate hulk kahekordistunud. Peale mängimistehnika vahetatakse ka kasulikke arvutialaseid teadmisi, sealhulgas disainimise, programmeerimise, võrguehituse ja veebilehekülgede tegemise oskusi.