PUBLIKU VIDEO | Red Bulli rännuvõistlusel Eestit esindav tüdrukutetrio: kindlasti ei taha me eestlastele pettumust valmistada


Kümnendal aprillil algab rohkem kui 200 meeskonna nädalapikkune teekond läbi Euroopa Amsterdami poole, kus raha asemel tuleb valuutana kasutada Red Bulli. Eesti eest astub välja tüdrukute tiim All In, kuhu kuuluvad Tallinna Tehnikaülikooli tudengid Grete, Kaari ja Krislin.

2016. aasta aprillis elasime ennastunustavalt kaasa kolme noormehe julgele seiklusele Red Bull Can You Make It võistlusel ning meie kõigi abiga said Georg Tulver, Kaspar Rätsep ja Siim Silver Salumaa hakkama millegi võimatuna näivaga. Nüüd on järg uute seiklushuviliste käes!

Rännuvõistlusel Can You Make It? Eestit esindavad tüdrukud ütlesid Publikule antud intervjuus, et soovisid juba ammu seiklema minna, kuid kuna Red Bulli väljakutsest saavad osa võtta vaid üliõpilased, pidid nad oma aega ootama. “Kuna meile meeldib reisida, seigelda ning igasuguseid väljakutseid vastu võtta, siis oli see täpselt see, mis meil puudu oli,” sõnas Grete. “Mul oli tegelikult võimalus ka enne seda teha, kuid mul polnud lihtsalt nii ägedat tiimi,” lisas Kaari.

“Kui me olime peale gümnaasiumi lõppu aasta aega Austraalias, siis me nägime, et Eesti kutid osalevad sellel võistlusel ja me olime nii kadedad! Me vaatasime ja elasime neile täiest jõust kaasa ning nüüd on meie kord seda uuesti korrata ja võit koju tuua,” lausus Krislin.

Grete, Kaari ja Krislin Foto: Madis Veltman
Seotud lood:

Eestist saatis tänavu avalduse teele üksteist vinget meeskonda. Neli enim rahvalt hääli saanud meeskonda läksid edasi lõppvooru ja nende hulgast valis žürii välja võistkonna All In. “Me panime selle alla nii palju energiat ja me nii väga tahtsime seda kogu südamest — arvan, et see õhkus meist välja,” mõtiskleb Grete selle üle, miks just nemad valituteks osutusid. Kaari hinnangul oli ka neid tutvustav videoklipp võitu väärt: “Meil oli väga palju abi headest sõpradest, kes aitasid seda teha.” Eriti olulisena toovad tüdruku välja oma sõbra Reino, kelleta nad poleks enda sõnul seal, kus nad on täna. “Tema on meie neljas liige tegelikult, ta on meie mentaalne mänedžer.”

Eelmise Red Bull rännuvõistluse pani kinni just Eesti tiim, kuid Grete sõnul kõrgele seatud latt neis stressi ei tekita: “Pinget võib-olla otseselt peal ei ole, sest see on ikkagi meie võistlus, meie aasta ja meie kogemused, aga kindlasti ei taha me ka eestlastele n-ö pettumust valmistada. Me esindame ikkagi Eestit ja anname endast kõik, et teha seda hästi.”

“Hirme võistluse osas eriti pole, sest me oleme terve elu sellist asja teinud. Oleme sellised inimesed, et kui me tahame midagi, siis me pingutame selle nimel nii kaua kuni me saame selle. See võistlus on meile loodud,” arvab Grete. “Terve see nädal on täis otsuste langetamist ja ükskõik kui hästi me ka muidu omavahel läbi ei saaks, siis kindlasti võib tekkida omavahel mingeid tülisid. See ehk ongi õige suurem hirm, et me läheme omavahel riidu või tekivad lahkhelid. Peame lihtsalt kainet mõistust hoidma.”

Red Bull Can You Make It? on kordumatu teekond, millel osaleb 200 üliõpilasmeeskonda 60 riigist üle kogu maailma, kes reisivad mööda Euroopat, kasutades Red Bulli oma ainsa maksevahendina. Teekonnal on tiim varustatud vaid blogimiseks mõeldud mobiiltelefoniga ning mänguvaluutaks on 24 purki energiajooki, mille vastu erinevaid vajalikke asju vahetada. Tee jooksul läbivad nad mitmeid kindlaksmääratud rännupunkte ja lahendavad mitmeid ülesandeid, et koguda võistlusel hea koha saavutamiseks punkte ning vedelat valuutat juurde. Võistluse ajal ei tohi nad kasutada oma isiklikke telefone ega maksevahendeid.

1/3 punktidest saadakse ka läbi sotsiaalmeedia ja selleks, et nad võidaksid, saavad kaasmaalased palju ära teha. Red Bulli lehelt saab jagada nende videosid ja pilte Facebooki ja Twitterisse ning jälgida nende seiklust. Kõik, kellel on Facebookis või Twitteris konto — ja teid on palju — jagage võistlusnädalal 10. — 17. aprill tüdrukute postitusi ja aidake nad võidule lähemale!

Rohkem infot tüdrukute ja võistluse enda kohta leiad SIIT!