PUBLIKU VIDEO | Superautod Tallinnas! Porsche omanik Nikita: vajutada võib, aga ainult nullist viiekümneni


Täna sai alguse Tallinnas üle-euroopaline superautode üritus Gran Turismo Baltic, milles osaleb 60 superautot viiest erinevast riigist. Publik uuris korraldajatelt, mis üritusega on tegu ning rääkis juttu ka ühe superauto omanikuga.

Gran Turismo ürituse patrooni, Veiko Krünbergi sõnul on sel aastal rekordarv autosid, registreeritud on kuuskümmend, kohale võib isegi rohkem tulla. Enamjaolt on osalejad Rootsist ja Soomest, tänavu osaleb üllatavalt palju ka Eestist pärit sõidukeid.

Superautode üritusest osa võttev Nikita Kiritšenko rääkis Publikule, et üritusel on kallid autod, ilusad inimesed ja suured kiirused.

"Osalen siin esimest korda, panime auto valmis selleks ürituseks ja lihtsalt on õige aeg õige autoga sõitma minna," sõnas mees.

Nikita superautoks on Porsche Panamera Turbo, autosse on mees investeerinud üle 6000 euro. Kütust võtab masin keskmiselt 14,5 liitrit sajale kilomeetrile ja tegemist on mehe igapäevase sõiduautoga.

Gran Turismo Baltic toimub kuuendat korda Eestis, üritusel kogunevad Skandinaavia superautode omanikud. Eesmärgiks on panna enda võimed proovile ühel moodsamal ringrajal Põhja-Euroopas.