VIDEO: Hüvasti, Windows XP! Vaata südantsoojendavat saamislugu fotost, mida sa mitte kunagi ei unusta

 (89)

Sel nädalal saatis Microsoft ametlikult operatsioonisüsteemide taevasse Windows XP, mis teenis 13 pikka aastat enam kui miljardit inimest üle maailma. Ettevõte otsustas pisara väärilist sündmust tähistada looga, mis räägib kuulsast rohelisest künkast ja sinitaevast, mis XP kuvariekraanilt meile kõigile vägagi tuttav on.

Microsoft otsis üles endise National Geographicu fotograafi Charles O'Reari, kes selle kustumatu pildi 1996. aastal oma San Francisco kodu lähedal Napa Valleys üles pildistas.

Paar aastat hiljem võeti mehe agentuuriga ühendust ning fotograaf sai teada, et Microsoft tahab ta pildi õigused ära osta. Milleks teost kasutama hakatakse, ei teadnud O'Rear toona ise, kuid tal paluti originaalfoto lennukiga isiklikult kohale toimetada. Nüüd on mehe teos nimega "Bliss" (õndsus - toim.) üks äratuntavamaid pilte maailmas. Fotograafil on suisa teooria, et kõik inimesed, kes on praegu vähemalt 15-aastased, mäletavad tema pilti igavesti.

Videolugu viib vaataja kohta, kus pilt võeti ning lükkab ümber kuuldused, nagu oleks tegemist töödeldud ja arvutiga tehtud pildiga - tegemist oli tõesti nii ilusa hetkega, mille O'Rear talletas täiesti traditsioonilisel moel Fuji Filmile.