VIDEO: Milliseid väärarusaamu Jaak Joala elulooraamat põrmustab? Paavo Kangur: ta ei olnud nii õnnetu ja imelik inimene nagu tagantjärgi räägitakse

 (13)

Täna esites Paavo Kangur palju furoori tekitanud elulooraamatut Jaak Joalast, mille kirjutamisele Jaagu lähedased tuliselt on vastu seisnud. Ühe Nõukogude liidu kunagise kuulsaima artisti tipphetkede kaardistamisel aitasidki Kangurit seetõttu hoopis Joala sõbrad-tuttavad-bändikaaslased ning ümber said lükatud nii mõnedki väärarusaamad, kinnitas autor Publikule antud intervjuus.

"Ta ei olnud nii õnnetu ja imelik inimene nagu tagantjärgi räägitakse," rääkis Kangur. "See on täielik jama, et ta ei tahtnud, et temast raamat kirjutatakse või talle tähelepanu pööratakse. Ta oli suhteliselt edev inimene, laulja ja artist, tahtis olla täheepanu keskmes ja kõigist parem," iseloomustab ta.

Kas Paavo peab ennast nüüd Jaak Joala eksperdiks nii nagu raamatu tagakaanel olev tekst lugejale lubab? Kellel artistist veel parem ettekujutus on? Milles seisneb kõnealuse raamatu üldisem väärtus? Kuidas oli kirjutada teost nii, et peategelase lähedased appi ei tulnud? Kas mõni allikas pärast oma tsitaate ka kahetses ja tagasi võttis? Kes Paavot kirjutamisel aitas üksnes enese upitamiseks? Millised skandaalid sellest protsessist veel esile võivad kerkida? Vaata intervjuust!