VIDEO | Presidendilt teenetemärgi saanud Marko Reikop: Eestis on kõige paremaks asjaks vabadus

 (186)

Täna, Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel, tunnustas president Kersti Kaljulaid teenetemärkidega 166 tähelepanuväärset inimest. Teiste seas sai Tartu Ülikooli Narva kolledžis teenetemärgi ka teleajakirjanik Marko Reikop.

“Minu jaoks tähendab see teenetemärk seda, et see töö, mis ma teen, on kellelegi korda läinud,” sõnas Marko Reikop Delfile antud intervjuus. “Keegi teine on ka tähele pannud, et ma teen hommikust õhtuni seda tööd ja ise seda väga armastan — ilmselt midagi sellist see tähendab. See tähendab muidugi tunnustust ja märkamist ning selle üle on mul väga hea meel.”

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel ütleb Reikop, et Eestis on kõige paremaks asjaks vabadus: “Meil on nii paljud asjad väga hästi. Arvan, et kogu Eesti riik on põhimõtteliselt hästi üles ehitatud. Meil on demokraatiaga kõik hästi. Meil toimuvad valimised ja meil valitakse alati parlamenti need inimesed, keda rahvas kõige rohkem toetab. Meil on sõnavabadus, meil on reisimisvabadus, meil on vabadus kõiki asju teha — see vabadus ongi kõige parem asi, mis meil Eestis on. Vabadus olla õnnelik ja rõõmsameelne ning vabadus olla ka vait. Arvan, et need kõik vabadused on meil olemas.”

Vaata lähemalt videost!