Näitlejanna Jessica Chastain jagas Twitteris klippi oma reisist Ukrainasse. Videos on näha lagunenud ehitisi ning väikseid lapsi. „Pidin paar nädalat taastuma sellest kõigest, mida Kiievis nägin,“ avaldab naine.

Ühes klipis külastab Hollywoodi staar kohalikku lastehaiglat. „See reis oli minu jaoks elumuutev,“ ütleb Chastain. „Külastasin lastehaiglat, kohtusin nende imeliste laste ja haigla esimehe Volodõmõr Zhovniriga. Need inimesed võlusid mind oma vapruse ja tugevusega.“

„Paljud lapsed olid oma kodudest ümberasustatud ning veedavad haiglas juba kuid,“ jätab naine. „See, mis Ukrainas praegu toimub, on humanitaarkatastroof. Me ei või unustada kõiki süütuid hingi, kes peavad praegu mõistusevastase vägivalla tõttu kannatama. Olen nii õnnelik, et sain võimaluse nende julgete ja südamlike lastega kohtuda.“

Peale Jessica Chastaini on Ukrainale toetust avaldanud ka paljud teised Hollywoodi näitlejad. Nende hulgas Mila Kunis ja Ashton Kutcher. Kunis ja Kutcher on suutnud koguda Ukraina sõja ohvrite heaks koguni kümneid miljoneid dollareid.

„Ashton Kutcher ja Mila Kunis olid esimeste seas, kes olukorrale reageerisid,“ kirjutab president Zelenskõi Twitteris. „Nad on kogunud juba 35 miljonit dollarit ja saadavad raha pagulaste abistamiseks. Olen nende toetuse eest tänulik. Nad inspireerivad kogu maailma,“ lisas ta veel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid