Eesti Laulu esimesest poolfinaalist tagasid pääsu finaali Andreas, Anett x Fredi, Bedwetters, Janek ja OLLIE. Teisest poolfinaalist liitusid nendega ALIKA, SISSI, INGER, Meelik ja m els.

Lisaks juba poolfinaalidest edasipääsenud kümnele loole saab telefonihääletusega edasi veel kaks võistluslugu. Hääletus kestab esmaspäevani kuni kell 19.30. Hääletamisel jäävad kehtima samad numbrid, mis võistlejatel olid poolfinaalides. Edasipääsejad avaldatakse 16. jaanuaril „Ringvaate“ saates.

Eesti Laulu produtsendi Tomi Rahula sõnul on 12 looga finaal olnud korraldajate algne plaan, et anda võimalikult paljudele artistidele suure lava kogemus ja samas lisada võistlusele põnevust. „Nüüd, kui mõlemad poolfinaalid on tehtud ning kõik võistluslood kuulatud, on eelistused varasemast selgemad ja saab oma oma lemmikutele uuesti poolehoidu näidata. Anname sellega kaasaelajatele veelgi suurema võimaluse finaali koosseisu mõjutada.“

Edasipääsejad avaldatakse esmaspäeva õhtul „Ringvaate“ saates. Tomi Rahula sõnul saavad kõik finalistid asuda seejärel valmistuma finaaliks Tondiraba jäähallis, kus suurem lava ja mahukam saal avavad artistidele uued võimalused anda finaalivääriline etteaste.