Tänavu suve hakul leppisid Kristjan Jõekalda sõnul saate produtsent Teet Margna ja ETV ja ETV2 programmidirektor Urmas Oru suusõnaliselt kokku, et sügisel tehakse „Kümne kaadri“ 12 uut osa. Eetrisse anda planeeriti sari septembrist. Margna, Jõekalda ja Oru kooskõlastasid suvel omavahel saatekülalised. Väljavalituks osutusid näitleja ja lavastaja Priit Võigemast, rahvasaadik Yoko Alender, näitleja Jan Uuspõld, luuletaja Karl Martin Sinijärv ja teleajakirjanik Neeme Raud. Kristjan ja Teet rääkisid saatekülalised „ära“, palusid neil fotoalbumid üles otsida ja valmistuda saate tootmiskoosolekuks.

4. augustil sai aga Jan Uuspõld Teet Margnalt e-kirja, kus seisis: „Praegu on asi ebaselge, ETV sügisprogrammi on tulemas muudatusi.“ Sarnase kirja said ka teised saatesse kutsutud.

Karl Martin Sinijärv, kelle suvi oli toimetusi täis, jõudis enda sõnul mõelda, kas ta enne saate tootmiskoosolekut üldse oma pildid üles leiab. „Ei ole ju enda pildistikku nii ammu vaadanud. Oleks huvitav olnud, kui oleks põhjust olnud lappama hakata, aga noh, näed, ei olnud põhjust,“ ütleb Karl Martin, kes sai 30. augustil „Kümne kaadri“ tegijatelt e-kirja, kus anti viisakalt teada, et uut hooaega saatele ei tule. Mitmele kutsutud külalisele Teet ja Kristjan ka helistasid ja palusid vabandust.

Jan Uuspõld ei võtnud äraütlemist südamesse, nagu ei võtnud äraütlemist isiklikult ka Karl Martin Sinijärv, Yoko Alender ja teised.

Teet Margna ütleb, et Urmas Oru seisis portreesaate eest juhatuses ja tahtis parimat, aga kõik ei olnud tema võimuses. „Seda, mis toimus, mina ei tea. Olen pettumusest juba üle saanud ja elu läheb edasi,“ ütleb Margna.

„ERRi koridoridesse ja telemajja laiemalt „Kümne kaadri“ tühistamise otsus jõudnud ei ole, kuna juhtkond ei vaevu protokolle alumistele korrustele saatma,“ ütleb üks ETV töötaja, kes soovib anonüümseks jääda.

Jaga
Kommentaarid