Aasta tagasi osutus selline valem edasipääsejate ennustamiseks vägagi edukaks. Enne esimest poolfinaali koostatud analüüsi järgi suutsime panna paika viis edasipääsejat viiest (toona oli küll edasipääsejaid arvestatud kokku kuus, sest Eesti Laulu reglemendis oli kirjas, et finaalis osaleb 12 lugu). Samuti pani järgmine antud süsteemi järgi paika pandud tabel täppi ühe „musta hobuse“ koha saanud laulu (Elysa - „Bad Philosophy“).

Finaali kohta tehtud analüüsis ennustasime täpselt nii võitja (Alika) kui ka teise (Ollie), kolmanda (Bedwetters), viienda (Janek), kuuenda (Sissi) kui ka 12. koha (Mia) omanikud.

Selleks, et saada võimalikult optimaalne ennustustabel, võtame arvesse kolm aspekti - võistluslaulu menu erinevatel platvormidel, rahvusvaheliste fännide toetus ning kihlveokontorite poolt koostatud paremusjärjestus. Skooride andmisel lähtume Eurovisioni kasutatavast punktisüsteemist ehk iga kategooria võit annab 12 punkti, teine koht 10 punkti, kolmas koht kaheksa punkti ja edasi läheb juba loogilises järjestuses.

Menu rahva seas

Siin kategoorias on võetud arvesse seda, kui palju inimesed on võistluslugusid kuulanud. Arvesse on võetud Spotify ja Youtube’i statistika. Viis päeva enne poolfinaali on Spotify Eesti TOP 50s ainult 5MIINUSE ja Puuluubi ühine võistluspala, mis hoiab edetabelis lausa esimest kohta.