Eesti Laulu finaalis osaleb kümme lugu, neist viis tagasid finaalipääsme otse eelvoorust ja viis läbi poolfinaali.

Eesti Laul 2024 finaali esinemisjärjekord

1. Brother Apollo „Bad Boy“
2. Carlos Ukareda „Never Growing Up“
3. Ewert and The Two Dragons „Hold Me Now“
4. Anet Vaikmaa „Serotoniin“
5. OLLIE „My Friend“
6. Daniel Levi „Over the Moon“
7. Uudo Sepp, Sarah Murray „Still Love“
8. Peter Põder „Korra veel“
9. 5MIINUST x Puuluup „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“
10. Nele-Liis Vaiksoo „Käte ümber jää“

Laupäevases finaalis on üles astumas ka värvikas galerii kodumaistest artistidest, kes teevad kummarduse Eesti popmuusika suurnimede Silvi Vraidi ja Lea Dali Lioni ees.

Silvi Vraidi ande ja muusikalise panuse tähistamiseks tulevad Eesti Laulu laval suurejooneliseks etteasteks kokku metal-ansambel HND, räppar Gameboy Tetris, popmuusik Eleryn Tiit, Muteko Taiko trummiduo ja Dance Republic Tantsukooli tantsijad. Spetsiaalselt Eesti Laulu finaaliks loodud ühisnumber „ALL Vrait“ teeb lisaks kunagisele Eurovisiooni loole tagasivaate Silvi Vraidi esitatud hittidele, mis on kuldsete tähtedega Eesti popmuusika ajalukku kirjutatud.

Eesti Laulu võitja selgub kahe hääletusvooru tulemusena. Esimeses voorus lähevad arvesse nii žürii kui ka telefonihääletuse tulemused. Superfinaalis otsustab Eesti Laulu võitja telefonihääletus.

Esmakordselt astub Eesti Laulu lavale ka räppar Arop, kelle esituses kõlab finaalis uhiuus singel „A.I.A. (Anna Inimesele Andeks)“. Enam kui neli aastat tagasi valminud loo salvestas Arop koos varalahkunud Lea Dali Lioniga, kes oleks veebruari lõpus tähistanud oma 50. sünnipäeva.

Finaalkontserdiga on liitumas veel teisigi Eesti muusika tänaseid tipptegijaid, kelle etteasted on inspireeritud nii Eesti Laulust kui ka Eurovisioonist. Õhtut juhivad Grete Kuld ja Tõnis Niinemets.

Eesti Laulu finaali otseülekannet vahendavad 17. veebruaril ETV, ETV2, ETV+, Raadio 2, Raadio 4, Jupiter ja ERR.ee portaal.