Žüriiliige Kristel Aaslaid ütles pärast väsitavat kuulamispäeva, et vastutus lugusid valida on tohutu. "Kogu see pilt Eesti Laulu suhtes on nüüd palju selgem ja mu austus žürii vastu tõusis veel rohkem," rääkis Aaslaid. "Emotsionaalselt on raskem olla žüriis, kui lugu võistlusele saata."

Žüriiliikme Kaidi Kleini sõnul võis lugudest ära tabada praeguseid trende. "Väga palju oli elektroonilist muusikat, kus oli püütud šnitti võtta sellest, mis on maailmas praegu trendikas," võttis kuulamispäeva kokku ajakirjanik Kaidi Klein.

Ka Andres Puusepp Power Hit Radiost kiitis lugude head taset: "Häid lugusid oli ja tase oli minu meelest päris kõrge." Puusepp lisas, et žüriiliikmed olid päris paljude lugude puhul üksmeelsed ning hääletasid edasipääsu poolt.

Kuigi moeteadlikkusega paistsid lood hästi silma, jäi paljudel lauludel teleprodutsent Olavi Paide sõnul siiski puudu omanäolisusest: "Hästi palju oli üheülbalist raadiomuusikat, mis olid eristamatud."

Kaidi Klein siiski nii kriitiline ei olnud ning lisas, et temal kujunesid tänase päevaga oma kindlad lemmikud juba välja.

Sel aastal hindavad laule Andres Puusepp Power Hit Radiost, Raadio 2 muusikajuht Erik Morna, Uuden Musiikin Kilpailu muusikajuht Harri Hakanen, Tallinn Music Weeki ja Eesti TOP 7 tegija Ingrid Kohtla, ajakirjanik Kaidi Klein, muusik Kristel Aaslaid, Olavi Paide teleproduktsioonifirmast Ruut, Owe Petersell raadio Elmarist, ERRi ajakirjanik Piret Järvis, muusikaajakirjanik Siim Nestor Eesti Ekspressist ja Sky Plusi programmijuht Toomas Puna.

Žürii jätkab tööd homme hommikul ning poolfinalistid kuulutatakse välja teisipäeva õhtul ETV otsesaates "Ringvaade".

Eesti Laul 2017 poolfinaalid toimuvad 11. ja 18. veebruaril. Finaalkontsert toimub 4. märtsil Saku Suurhallis, pileteid saab osta SIIT. Eesti Laulu ametlik kodulehekülg: eestilaul.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid