Hääletussüsteem oli sarnane eelmisele aastale — telefonihääletuse ja žüriiliikmete häälte kokkuliitmisel pääsesid finaali edasi neli laulu. Seejärel aga nulliti kõik tulemused ning viimane finaalipääseja selgus ainult rahvahääletuse tulemusel.

Hääletajaid oli esimeses voorus kokku 23000. Teises voorus anti hääli üle 11000. Žüriisse kuulusid Lenna Kuurmaa, Eeva Talsi, Hanna Parman, Mariliis Mõttus, Kristjan Hirmo, Tomi Rahula, Jaanus Nõgisto, Dave Benton, Rainer Ild, Aleksandr Zemzurov ja Erik Morna.

Publik seadis end sisse Eesti Televisioonis, et tuua otseblogi vahendusel oma lugejateni 1. poolfinaali melu nii sõnas kui ka pildis.

Möödunud aastal alguse saanud koostööd maailma kõige suurema, kiirema ja kuulsama Eurovisioni blogiga Wiwibloggs jätkub ka tänavu. Selle krapsakad tegijad ehk suurimad eurofännid kogu planeedil — blogija Angus Quinn (Twitter @angus_quinn17) liitus blogi vahendusel, et jagada oma emotsioone tänavustest Eesti Laulu võistluspaladest! Lisaks ütles oma sõna sekka ka Delfi moeportaali Catwalk.ee toimetaja Meisi Volt.

Eesti Laulu teine poolfinaal toimub järgmisel laupäeval, 17. veebruaril algusega kell 21.35. Saadet saab jälgida ka Delfi vahendusel.

Järgmisel nädalal astuvad üles:
1. Marju Länik, „Täna otsuseid ei tee”
2. Rolf Roosalu, „Show A Little Love”
3. Frankie Animal, „(Can't Keep Calling) Misty”
4. Eliis Pärna ja Gerli Padar, „Sky”
5. Indrek Ventmann, „Tempel”
6. Evestus, „Welcome To My World”
7. Karl-Kristjan & Karl Killing (ft. WATEVA), „Young”
8. Metsakutsu, „Koplifornia”
9. Girls In Pearls, „Spellbound”
10. Nika, „Knock Knock”