9. aprillist on Sibyl Vane’i album "Duchess" saadaval nii digikanalites, CD, vinüüli kui ka limiteerituna kasseti formaadis. Aprilli alguses kümnendat sünnipäeva tähistanud Sibyl Vane’i liikmete sõnul on nende uus album täisväärtuslik kolmas.

"Need, kes albumilt ilmunud nelja singlit on kuulanud, aimavad ehk põhilisi muusikalisi jõujooni sellel albumil, kuid peidus on kindlasti ka üllatusi," iseloomustas bändi albumit bassist Heiko Leesment.

Albumi lugude suurem enamik on kirjutatud 2018. aasta jooksul ja algas vahetult peale Eesti Laulu konkurssi lõppu, kust napsati "Thousand Wordsiga" neljas koht. Muusika on bändi ühislooming ja lüüriline pool jätkuvalt bändi laulja ja kitarristi Helena Randlahe looming.

"Selle albumi ühendavaks teemaks on iseendaga leppimine. Kuigi muusikaliselt on see tempokas ja pigem rõõmsameelne album, on nende lugude sisu sügavam ja keerulisem," selgitas Randlaht, kelle sõnul on album ennekõike pühendatud oma emadele.

"Neid laule ühendav teema on see, et need on väga tugevalt seotud minu pere naisliini esindajate lugudega. Ilmselgelt saame olla tänulikud oma emadele, et oleme just need, kes me täna oleme.“

Albumi salvestas ja pani kõlama Siim Mäesalu, kellega bändile polnud see esimene koostöö. 2011. aasta lõpus salvestati koos pala "Get Out of Town“, mis jõudis lõpuks bändi debüütalbumile "Love, Holy Water & TV".

"Siimu panus selle albumi juures oli meie jaoks väga suur ja oluline. Esmalt see, et olime lood kirjutanud akustilistel pillidel ja need tuli tuua tagasi bändi konteksti. Lisaks sellele oli meil hulganisti ideid, mida kõike võiks veel nendega teha. Siim oli tasakaalustav jõud meie ja Sibyl Vane’i sügavama olemuse vahel. Viimase on ta meie hinnangul hästi ära tabanud," ütles bassist Leesment.

Muidu jäigalt kolme liikme joont hoidnud Sibyl Vane teeb albumil üsna mitu erandit. Näiteks kuuleb albumi nimiloos laulmas trummarit ja kaasa teeb suisa kaks pärnakast trompeti mängijat – Chris Sommer ja Karl Kivi. Elektroonika ja klahvpillide osadega panustas Tarvi Kull.

Kooronaviiruse levikust tulenevalt bänd aprilli alguses plaanitud esitlustuuri Eestis ei alustanud. Fännidele siiski on loodud bändi kodulehele www.sibylvane.ee veebipood, kust saab kontserdil müüki minema pidanud fännitooteid ja albumi eriformaate osta.

2010. aastast Pärnus tegutsev alternatiivroki trio tegevus sai hoo sisse, kui 2012. aastal kui nendega sõlmis plaadilepingu Läti plaadifirma I Love You Records, kes avaldas ka nende esimese albumi.

Aastaid aktiivset tuuritamist Baltikumis ja Skandinaavias vormisid Sibyl Vane'ist hinnatud kontsertbändi, kelle lavaline energia kõnetas nii kohalikku kui ka piiritagust publikut. 2017. aastal avaldas bänd omanimelise teise kauamängiva. 2018. aastal osales bänd üllatuslikult Eesti Laulu konkursil, kus "Thousand Wordsiga" napsati finaalis väärikas neljas koht. 2020. aasta aprilli alguses ilmus nende kolmas album "Duchess".

Sibyl Vane'i moodustavad:

Helena Randlaht - vokaal ja kitarr
Heiko Leesment - bass
Hendrik Liivik - trummid

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid