2011

Uku esimene katse Eurovisionil kaasa lüüa oli 2011. aastal. ETV saates "Ringvaade" selgus aga, et Eesti Laul 2011 konkursilt kõrvaldati Uku Suviste lugu "Jagatud öö".

Põhjus: Indrek Hirve poolt kirjutatud sõnu on juba kasutatud Indrek Kalda 2006. aasta kogumikul "Jagatud armastus".

"Mina kuulsin sellest eile hommikul, kui Rein Rannap helistas ja küsis, kas minuga on ühendust võetud sel teemal. Minu jaoks oli see üllatus ja Reinu jaoks ka väga suur šokk," rääkis Suviste toona. "Me ise ei olnud seda kuulnud, sellest ei teadnud eriti midagi ka loo sõnade autor Indrek Hirv."

"Indrek on saatnud sõnu välja nagu ta saadab Rannapile ja paljudele kolleegidele, kellega ta on koos töötanud, et keegi teeks mõne ilusa loo. Indrek Kalda poolt ei tulnud tagasisidet, et see lugu on valmis."

"Ma ei tea, kaua need sõnad Reinu käes seisid, aga minuni jõudis see lugu kevadel. Ilmselt on Rein ja Indrek palju koostööd teinud ja Indrek on talle saatnud mitmeid sõnu. Rein siis otsustas, et võtaks need, arvates, et see on uus materjal," lisas laulja. "Loomulikult pole mõtet võtta mingist loost sõnu ja teha uus."

Eesti Laul 2011 konkursil ei tohi aga ükski laul ega sõnad olla avaldatud enne 2010. aasta 1. septembrit.

2017

Järgmisena proovis Uku õnne 2017. aastal, seekord lauluga "Supernatural". Aga laul ei olnud piisavalt hea, et esimesest poolfinaalist edasi saada.

2019

Uuesti sisenes Uku laulukaruselli üle-eelmisel aastal, kui esitas laulu "Pretty Little Liar". Laul oli võimas ning pääses imelihtsalt finaali. Seal aga tuli lõpuks alla vanduda rootslasele Victor Crone'ile.

2020

Möödundu aastal tundus paljudele, et Uku võit on pigem formaalsus, kuid suureks konkurendiks tõusis hea sõber Jaagup Tuisk. Lõpuks Uku siiski võitis, kuid enne kui ta jõudis kohvritki pakkima hakata, jõudis koroonaviirus Euroopasse ning Eurovision jäeti ära.

Koheselt otsustati ka see ära, et 2021. aastal ei saa enam sama eurolauluga osaleda ning isegi kui valitakse sama artist riiki esindama, siis peab ta kindlasti uue palaga Eurovisionile sõitma. Uku elu tehti aga veelgi raskemaks ning otsustati, et talle antakse tänutäheks priipääse tänavusse poolfinaali ning võidu nimel peab ta kõigepealt finaali pääsema.