Laupäeval toimuv esimene veerandfinaal toob vaatajate ette kümme laulu, millest viis pääseb edasi poolfinaalidesse. Esimese veerandfinaali koosseisu avaldavad Tanel Padar ja Eda-Ines Etti esmaspäeval "Ringvaates".

Eesti Laul on läbinud sel aastal mitu muudatust. Esmakordselt püüdleb poolfinaalidesse 40 võistluslugu, mis tulevad esitamisele neljas veerandfinaalis. Veerandfinaale juhivad tuntud artistid, kel tihe seos nii "Eesti Laulu" kui ka Eurovisioniga.

Eurovisioni Eesti eelringis ei ole veel piisavalt põnevust ning peaprodutsent Tomi Rahula tahab suurendada võistlusel osalevate laulude arvu.

"Mina ise muusikuna sooviks ka sellele võistlusele pääseda ja minu soov on alati olnud, et rohkem muusikuid ja laule saaks end eesti rahvale presenteerida. Kui minust sai peaprodutsent, suurendasin ka ju kohe poolfinaalide koosseisu," räägib Õhtulehele "Eesti laulu" boss Tomi Rahula, kes tänavu taas ühe suure uuenduse teinud on – seekord eelneb poolfinaalidele lausa neli veerandfinaali!

Veerandfinaalidesse pääseb kokku 40 laulu – võrdselt eesti- ja võõrkeelseid. Laulud võistlevad veerandfinaalides muusikavideote põhjal ehk kõigil artistidel tuleb laulule teha muusikavideo igast saatest pääseb edasi viis artisti, kelle valivad nii televaatajad kui ka žürii.

Tomi ütleb, et "Eesti laul" on väga hea ja suur platvorm, kus oma muusikat tutvustada ja kui artist isegi veerandfinaalist poolfinaali ei pääse, võib eelvalikusse saamine talle palju uksi avada.