Juba sel laupäeval selgub Eesti Laul 2018 võitja: Milline on tänavune hääletussüsteem?


Eesti Laul 2018
Eesti Laul 2018Foto: ERR, Pressimaterjal

Juba sel laupäeval, 3. märtsil leiab Saku Suurhallis aset konkursi Eesti Laul 2018 finaal ja selgub artist, kes meid Portugalis toimuvale Eurovisionile esindama sõidab. Kuidas täpsemalt tänavune võitja aga välja selgitatakse — kas kõik toimub vanaviisi või on oodata mõningaid uuendusi?

Publiku postkasti laekus murelik kiri: “Kas te saaksite uurida, kuidas selle aasta Eesti Laulu finaalis hääletussüsteem on? Esmakordselt pole reeglites superfinaali mainitud, mis võiks viidata, et seekord jääb superfinaal üldse ära või süsteem on muutunud.”

“Hääletussüsteem on sarnane eelmisele aastale — esimeses voorus liidetakse žürii ja publikuhääletuse tulemused ning edasi pääsevad kolm rohkem hääli saanud laulu. Teises voorus otsustab võitja rahvas,” sõnas Eesti Laulu tegevprodutsent Ermo Säks Publikule.

Eesti Laulu 2018 finaalkontsert toimub 3. märtsil Saku Suurhallis, mille peaproovi saab pileteid soetada SIIT!

“Peaproov on õhtuse kontserdiga identne. Lisaks on peaproovi plussiks see, et kogu show saab päeval ära vaadata, saada osa sellest võimsast emotsioonist Saku Suurhallis ja õhtul juba mugavas koduses õhkkonnas teleri vahendusel saate kulgu jälgida,” lisab Säks.

Pärast võitja selgumist Saku Suurhallis suundutakse Kultuurikatlas toimuvale ametlikule järelpeole, kus astuvad lavale Eesti Laul 2018 võitja ja finalistid. Sooduspileteid võimsale järelpeole saab osta SIIT!