Juhan Paadam Eesti Laulu võitjat ennustada ei oska: liidrite sekka kandideerib kümnest laulust kaheksa

 (14)
Juhan Paadam
Juhan PaadamFoto: Priit Simson

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent ning 47. Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam tunnistab, et tänavust Eesti Laulu võitjat on niivõrd keeruline ennustada, et kümnest finalistist on lausa kaheksal olemas kõik šansid Kiievisse sõita.

"Minu ja minu ekspertidest sõprade oletuste kohaselt kandideerib liidrite sekka kümnest laulust tervelt kaheksa, kusjuures rivaliteet ei piirdu nii-öelda paari kaupa ehk kumb jääb esimesele, kumb teisele kohale, vaid paremusejärjestuse määramisel räägib kaasa kaheksast loost koosnev kooslus läbisegi ning igaüks neist võib võitja selgitamisel oma kaaluka sõna finaalis öelda," kommenteeris Juhan Paadam Eesti Laulu 2017 finaalvõistlust.

Siiski soostub Juhan Paadab tooma esile viis tema arvates tõenäolisemat võidupretendenti, kelleks on Liis Lemsalu, Kerli, Koit Toome ja Laura, Whogaux Karl-Kristjan feat Maian ning Elina Born. "Laule on nii traditsioonilisemat kui ka modernsemat helikeelt viljelevaid ning suurim intriig peitub selles, kas žürii ja vaatajate otsused toetavad või välistavad teineteist," lisas Paadam.

Seotud lood:

Kui Eesti ennustusportaalid näevad võitjana pigem Kerli laulu “Spirit animal”, siis Juhan Paadam ennustab eurolavale hoopis Liis Lemsalu lugu “Keep running”. “Olukorras, kus selge liider või väiksem liidrite grupp puudub ning keegi äratuntavalt ei eristu, pakun Liisi näol vaid ühe variandi mitmest võimalikust,” on Juhan Paadam oma prognoosis siiski ettevaatlik.

Näiteks ennustusportaali OlyBeti koefitsientide järgi on Liis Lemsalu pigem autsaider – tema võiduvõimalused on lausa üks kolmekümne ühest.

“See kõik võib aga kiiresti ja kergesti muutuda ning oma ettearvamatut mõju avaldab ka kindlasti live-esitus laupäeval ehk siiski pean kordama: seekord on Eesti Laulu ennustamine pea võimatu!” jääb Paadam endale kindlaks.