KOMPU ALARM: Eesti Laul 2017 suurejoonelises finaalshows lööb kaasa Rootsi eurolaulik Måns Zelmerlöw

 (2)
Vaata videotervitust!

Eesti suurima laulumadina teises poolfinaalis andis 2015. aastal Eurovisioni tšempioniks tulnud Måns Zelmerlöw üllatuslikult teada, et astub juba 4. märtsil üles Eesti Laulu finaalkontserdi lavalaudadele.

Månsi soolokarjäär sai alguse 2007. aastal, kui ta võttis esmakordselt osa Melodifestivalenist. Tema esitatud lugu "Cara Mia" sai küll kolmanda koha, kuid jõudis siiski edetabelite tippudesse ning kohe järgnes ka debüütalbum "Stand By For…»" Teise albumi "MZW" andis mees välja aastal 2009 ning keskendus seejärel mõneks ajaks tööle televisioonis. Aastal 2014 ilmus Månsi album Barcelona Sessions», mis – nagu nimestki võib välja lugeda – sündis Hispaanias. Eurovisiooni võitnud lugu "Heroes" pärineb plaadilt nimega "Perfectly Damaged", mis ilmus 2015. aasta juunis. Albumiga "Perfectly Damaged" tegi Måns Zelmerlöw suure sammu rahvusvahelise eduni. 2016. aasta detsembris avaldatud värske albumiga “Chameleon” jätkab ta samal trajektooril. Plaadilt pärit singel “Glorious” on segu võimsatest helidest ja siirast ning jõulisest esitusest Måns on uuel plaadil kõlavate laulude kaasautor ning materjal valmis koostöös mitme maailma tippklassi laulukirjutajaga. Osa plaadist on salvestatud Peter Gabrieli stuudios Real World, mis asub Bathi lähedal. “Ma kirjutan laule ka üksi, kuid mulle meeldivad koostööd, sest niivõrd kerge on takerduda oma mustrisse.”

Seotud lood:

Mis on kõige suurem vahe noore, kümme aastat tagasi Rootsis oma tähelendu alustanud ja tänase Måns Zelmerlöw vahel? “Enesekindlus – mitte ainult muusikas, aga ka elus. Alguses ma ei olnud kõige parem vokalist, aga tundub et publik märkas potentsiaali enne mind,” selgitab Måns. Kümme aastat esinemisi on andnud tulemusi. “Kõige olulisem on oma hääle leidmine, tunda et see on seal ja esitada laule, mis endale midagi tähendavad. Kui lähen stuudiosse ja kustutan tuled, siis saab selgeks kas tõepoolest tunnetan laulu sõnu ja viisi.”

Soojenda end eesootavaks showks ja meenuta vägevat eurolugu!


Meenuta Publiku intervjuud eurokompuga, kui too 2015. aasta sügisel Tallinnas kontserdi andis:
PUBLIKU VIDEO: 24 päevaga 20 kontserti! Måns Zelmerlöw: tuurielu pole sugugi nii glamuurne nagu kõik arvavad, aga see on mu unistus!