KROONIKA INTERVJUU | Raivo Suviste Uku napist kaotusest: lootused väga suured ei olnud, Victor oli alati selge favoriit!

 (29)
KROONIKA INTERVJUU | Raivo Suviste Uku napist kaotusest: lootused väga suured ei olnud, Victor oli alati selge favoriit!
Taavi Sepp

Eesti Laulu superfinaalis napilt teisele kohale jäänud Uku Suviste teleprodutsendist isa Raivo Suviste tõdes Kroonikale antud nukravõitu intervjuus, et ta poja võidu suhtes liigselt suuri lootusi ei hellitanud, kuna võistluse võitnud rootslane Victor Crone oli alati selge favoriit.

“Kihlveokontorites oligi Victor alati esimene ja kui ta pärast žürii hääletust langes lausa 9.kohale, aga tuli seejärel rahvahääletusega tagasi kolme hulka, siis sain aru, et see toetus talle peab ikka meeletult suur olema,” analüüsis Suviste ning tõdes, et on tervest Eesti Laulu karussellist veidi väsinud. “Olen pojaga kogu aeg kaasas käinud ja proovinud nõu anda — esimene ja peamine nõu oli, et katsu olla siiras, vahetu ja vaba. Arutasime detailselt läbi ka mitmeid asju koreograafias. Ma tõesti arvan, et õnnestunud esituse võlu peitub selles, mis sinu seest välja tuleb ja kas jõuad sellega ka inimesteni. Victor tegi seda täna hästi!” kiitis ta poja konkurenti.

Eesti Laulu uuendustega jäi Suviste väga rahule ning tõdes, et isegi saalis ringi vaadates oli selge, et tehniliste võimaluste poolest polegi nii uhket show’d varem korraldatud. “Ma ei jaga sugugi seda seisukohta, et tänavu oli kõikide aegade halvim muusika ja esitajad. Minu meelest oli see igati meeldiv ja tore. Eesti Televisioon ja Eesti Laulu meeskond on väga professionaalselt asja ajanud,” sõnas ta, lisades juurde, et kui rahvale lõpptulemus meeldis, siis tehti Rootsi artisti näol õige valik. “Seda tuleb aktsepteerida.”