FOTOD | Alexela kontserdimajas toimus ansambel Revalsi meeleolukas plaadiesitlus


FOTOD | Alexela kontserdimajas toimus ansambel Revalsi meeleolukas plaadiesitlus
Foto: Madis Veltman

Esmaspäeval toimus Alexela kontserdimajas emakeelset omaloomingut viljeleva rock-bändi Revals plaadiesitlus. Seitsmeliikmelise bändi juured on nende endi sõnul sügaval kantris, bluusis ja folgis.

Plaadiesitluskontsert oli kindlasti eriline ja märkimisväärne. Alexela kontserdimajja tuli siseneda salakoodiga ja tagauksest, mis viis väiksesse hämarasse ruumi.

Kui soojendus-DJ Jaan Elgula oma etteaste lõpetas, tabas kohalesaabunuid aga tõeline üllatus: väikese ruumi kangasseinad hakkasid liikuma ja kardinate avanedes selgus, et kogu senise aja veetsid külastajad Alexela kontserdimaja laval, kuhu omakorda oli püstitatud teine lava Revalsile. Bändi taustal oli paistmas tühi siniste toolidega saal.

Ootamatu vaatepilt andis võimaluse lava jagada muusikutel kõigiga, kes kallid ja neid uue plaadi puhul õnnitlema tulnud: sõbrad, tuttavad ja kodumaised kantrimuusikaaustajad.

Laulja ja banjomängija Merlin Purge ütleb, et Revals on bänd, millest ta Rõuges üles kasvades unistas, see bänd on andnud talle võimaluse painutada stampe: „Ma pole kunagi tahtnud olla veel üks noor tüdruk, kes laulab vaid pop-ballaade. Meie uus lugu on äge sõnamäng, millega tahan näidata, et ma pole kunagi olnud "roosa ja sädelev mannavaht". Revalsis tunnen ennast lõpuks õiges kohas."

Ansambel Revals avaldas uhiuue singli nimega "Jumal elab pealinnas"

Seotud lood:

"Must" ei näita vaid seda, mis puust on Merlin ise tehtud, vaid paljastab uue tahu Revalsi muusikas. Bänd, mida on on tituleeritud Eesti kõige ameerikalikumaks bändiks ning üle aastate parimaks kantribändiks, näitab oma rokilikku poolt, mis on sissejuhatuseks uuele albumile.

Revals on aasta jooksul andnud välja kaks plaati: "Jumal elab pealinnas" ja "Kirjad ääremaalt". Bänd nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel oma debüütalbumiga parima uue tulija kategoorias. Revalsil on seljataga lugematu hulk nädalaid erinevaid edetabeleid ja poolsada kontserti üle Eesti ning hoog pole raugemas, vaid kasvamas.

KUULA LISAKS:

Kantribändi rokilikumad noodid: Revals avaldas uue singli "Must

Rannap Roostevaba maailm