"Väsinud, aga väga rahul ja tänulik, et publik võimaldas saada sellise ajastule iseloomuliku täiesti uudse lavakogemuse ning muidugi eriti õnnelik, et õnnestus toetada selle jabura teatrikogemusega paljusid abivajajaid. Endal on hetkel veider sotsiaalsuse üledoos – pärast nädalaid praktiliselt üksiolemist, oled järsku tuhandete inimeste ees ja vahetus suhtluses, aga samal ajal ikkagi üksi. Kokkuvõttes väga sürreaalne olukord, mis peegeldab paljuski situatsiooni, mis praegu ka igapäevaselt meie ümber," kirjeldab Kalmet oma tundeid pärast viiendat etendust.

Etendused toimusid Kultuurikatlas üles seatud kaugjuhitavas stuudios ning publik osales etendustel üle videosilla. "See oli põnev nuputamine, sest Kinoteatri peamine soov oli luua olukord, kus kasvõi mõneks hetkeks tekib tunne, et esineja laval ja publik kodudes on justkui ühes ruumis ja saavad ühiselt osa energiast, mis muidu teatris tekib," selgitab projekti tehnilist tausta Eventechi arendusjuht Aleksander Kartul.

Virtuaallahenduste eestvedaja Lehari Kaustel lisab: "Mõnikord me näeme filme, kus kriiside ajal inimesed hakkavad mässama, aga mulle tundub aina rohkem, et vastupidi – inimesed ja organisatsioonid hoiavad praeguse pandeemia ajal hoopis rohkem kokku ning selline paljude osapoolte koostöö ja huvi katsetada on praeguse eriolukorra üks positiivsemaid külgi."

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis igapäevaselt tegutseb selle nimel, et leevendada vaesuses elavate inimeste elutingimusi ning samal ajal vähendada toidu raiskamist.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Sinu vihjest võib saada uudis

Olulist sündmust märgates tee pilt või video ja saada Delfisse. Vaatame vihje üle ja jagame sinu märkamist Eestiga. Saada vihje:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid