Kuninganna tegi ajaloolise avalduse reede õhtul enda plaatinajuubeli ajal, lõpetades aastaid kestnud vaidluse Cornwalli hertsoginna tuleviku üle, vahendas DailyMail.

Üllatava avalduse ajal tunnistas kuninganna, et tema siiraks sooviks on, et tema minia tunnistatakse tõeõiguslikuks kuningannaks, kui Charlesist saab kuningas.

"Kui ühel päeval saab minu pojast Charlesist kuningas, siis ma tean, et te toetate teda ja tema naist Camillat samamoodi nagu mind, ja minu siiras soov on, et kui see aeg saabub, siis teataks Camillat kui kuningannat, alustades sellega enda lojaalset teenistust," ütles monarh kõne ajal.

Kuninganna avaldas kuninglikule paarile toetust enda võimul oleku 70. aastapäeval. 95-aastane monarh kummutas ka kuulujutte, nagu ta astuks troonilt tagasi, öeldes, et pühendab oma elu oma rahva teenimisele.

Charles ja Camilla olid kuninganna žestist liigutatud. Walesi prints teeb enda ametliku avalduse sel pühapäeval.

Kuninganna otsusega tühistati eelmine juhtnöör, mille kohaselt oleks Camillast saanud Charlesi troonile saabumise järel printsess. See korraldus pärines aastast 2005, kui Buckinghami palee teatas kaks kuud enne paari pulma, et Camilla Parker Bowlesi tiitel saab tulevikus olema Tema Kuninglik Kõrgeausus printsess (või printsi abikaasa).

Printsess Diana oleks ametlikult saanud kuningannaks, kui ta ei oleks Charlesist lahku läinud ja hiljem surnud. Aga Camilla, kes oli teine abikaasa, puhul oli see otsus lahtine. Seda vähemalt reedeni, kui kuninganna Elizabeth II selle otsuse tegi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid